پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه

اپلیکیشن فی چیست؟

اپلیکیشن فی بیشتر در آمریکا و کانادا Non-Refundable هستند، یعنی در صورت قبول نکردن پرونده شما، پول پرداختی شما باز نمی گردد.

معمولاً پس از سابمیت Application امکان تصحیح اطلاعات آن وجود ندارد، البته به جز پیوست مدارک تکمیلی توسط شما و پر کردن Recommendation ها توسط استادها که بعد از سابمیت قابل انجام است. بنابراین پیش از پرداخت Application Fee و Submit اپلیکیشن لازم است از واقعیت اطلاعات خود و ارسال کامل اطلاعات، مطمعن شوید.

اطلاعات وارد شده در فرم اپلیکشن آنلاین مبنای اصلی بررسی پرونده مراجعه کنندگان می باشد و سایر مدارکی که پس از سابمیت اپلیکیشن برای دانشگاه فرستاده می شود، علی رغم لازم بودن و اهمیت تا حدودی جنبه پشتیبانی و ثابت کردن داده های فرم اولیه را دارد. این نشان دهنده اهمیت اطلاعات ورودی در فرم اپلیکیشن آنلاین می باشد.

تاریخ ددلاین پرداخت Application Fee دانشگاه به این هدف است که شما تا پایان آن تاریخ (معمولا ساعت 24) به وقت محل قرار گیری دانشگاه (ایالت و کشور) زمان دارید اپلیکیشن خود را Submit کنید.

مبلغ اپلیکیشن فی (Application Fee) برای هر دانشگاه تفاوت زیادی دارد اما به طور عادی عددی بین ۱۵ تا 100 دلار در آمریکا و 15 تا 160 دلار در کانادا می باشد و حتما به صورت آنلاین و با کارت های مستر و ویزا قابل پرداخت است.

جهت دریافت پذیرش تحصیلی برای یک دانشگاه، شما حتما باید فرم اپلیکیشن آنلاین آن دانشگاه را پر کرده و پس از آن مبلغی را بابت هزینه بررسی پرونده پرداخت کنید. بدین ترتیب تمامی اطلاعات مورد نیاز جهت تصمیم گیری دانشگاه برای صدور یا عدم صدور پذیرش (Admission)، در اختیار دانشگاه قرار می گیرد. این اطلاعات معمولاً عبارتند از اطلاعات هویتی، رزومه تحصیلی و شغلی، علایق تصویر مدارک تحصیلی، نمرات آزمون های زبان (مانند iBT، GRE یا GMAT)، ترم مورد نظر برای شروع تحصیل (مثلا ترم پاییز 2018)، SOP و توصیه نامه ها (Recommendations)می باشد.

ددلاین Submit اپلیکیشن دانشگاهها

Deadline سابمیت اپلیکشن، توسط دانشگاه ها تعیین شده و بیشتر برای ترم تابستان از اول دسامبر تا نیمه فوریه و برای ترم زمستان از 24تیر تا 23مهر است. هزینه اپلیکشن فی دانشگاه ها باید قبل از ددلاین سابمیت اپلیکشن در هر ترم پرداخت شود که هر دانشگاه زمان مشخص شده ای را به عنوان آخرین زمان معتبر(Application Deadline) تعیین می کند. ددلاین پرداخت هزینه اپلیکیشن فی به وقت محلی استان و یا کشوری که دانشگاه در آن قرار دارد است و معمولا تا ساعت 12 شب تاریخ اعلام شده در نظر گرفته می شود.

راهنمای اپلیکیشن فی

نکاتی درباره اپلیکیشن فی (Application Fee)

همانطور که گفته شد یکی از مهمترین بخش های اپلای برای تمامی دانشجویان ارسال مدارک و پرداخت اپلیکیشن فی است. نحوه پرداخت و مقدار هزینه اپلیکیشن فی از هر دانشگاه به دانشگاه هی دیگر متفاوت است. بطور کلی هزینه اپلیکیشن فی بیشتر کالج ها و دانشگاه ها در محدوده ۵۰ تا ۱۵۰ دلار می باشد.

پرداخت اپلیکیشن فی دانشگاه برای آمریکا و کانادا در اکثر دانشگاه هایشان قابل بازگشت نیست و پول پرداختی حتی در صورت پذیرفته نشدن به شما برگشت داده نمی شود.

در پر کردن فرم اپلیکیشن توجه کنید زیرا به جز موارد محدودی قابلیت تصحیح مجدد وجود ندارد.

مهم ترین عامل پذیرش، اطلاعاتی است که در فرم پذیرش ارائه میشود و مدارکی که ارسال شده و دیگر اطلاعات نقش منابع تکمیلی را دارند.

باید به تاریخ  (deadline)دقت کنید (معمولا ساعت ۲۴ به وقت شهر دانشگاه مقصد) و قبل از زمان مقررشما باید اپلیکیشن آنلاین را تکمیل و ارسال کرده باشید.

هزینه اپلیکیشن فی متناسب با دانشگاه مقصد متفاوت است (میانگین آمریکا: ۱۵ تا ۱۰۰ دلار آمریکا)، (میانگین در کانادا: ۱۵ تا ۱۶۰ دلار کانادا))

5/5 - (1 امتیاز)